שיווק באינטרנט, קידום אתרים ופרסום במנועי חיפוש ורשתות חברתיות הינו תחום הדורש ידע רב. בחלק זה של האתר ריכזנו עבורכם מאמרים כללים בתחום
מאמרים

מאמרים

 

החשיבות של אבטחת מידע לאתרי אינטרנט

אבטחת מידע או אבטחת מערכות מידע, היא בין התחומים המתפתחים במהירות הרבה ביותר בעולם המחשוב המודרני. על קצה המזלג ניתן לכתוב כי אבטחת מידע היא ההגנה על מערכות מחשוב שונות מפני מגוון הסיכונים המאיימים עליהן. תחום זה כולל כמובן גם את האבטחה הפיזית על השרתים ומערכות החומרה, אך במאמר זה נתמקד בתחום של אבטחת אתרים מפני פריצות של האקרים. 

 

אמנם יותר ויותר בעלי אתרים בימינו כבר מודעים לחשיבות העצומה של אבטחת מידע לאתר אינטרנט, אך אם טרם נחשפתם לנושא עד כה, אנחנו שמחים לבשר לכם שהגעתם למקום הנכון. 

 

אבטחת מידע לאתר – דלת הכניסה לבית שלכם

על מנת להסביר בצורה הפשוטה ביותר את החשיבות של אבטחת מידע לאתר שלכם, ניתן להקביל את אמצעי האבטחה וההגנה הווירטואליים למנעולים שמגנים על דלת הכניסה לבית שלכם. אנחנו מניחים שבכל רגע נתון דלת הכניסה של הבית נעולה וממוגנת, בדגש על השעות בהן הדירה ריקה מאדם. מדוע כך הם פני הדברים? פשוט משום שאין ברצונכם להקל על פולשים לא רצויים להיכנס לביתכם ולעשות בו כרצונם.

 

בדיוק באותו האופן, כאשר אתם לא מקדישים את תשומת הלב הראויה לנושא אבטחת המידע, אתם מאפשרים לפולשים לא רצויים לעשות באתר שלכם כרצונם. כעת חשוב להתייחס לסוג האתר ולסוג מערכת אבטחת המידע וזאת כיוון שבזמן שמנעול בסיסי אולי יתאים לדירה צנועה באזור כפרי, שלא מאופיין בשיעור גבוה של פריצות, אך ודאי לא יתאים לדירת יוקרה באזור שבו שיעור הפריצות גבוה במיוחד. 

 

את הדוגמה הזו ניתן להפוך כך שמנעול מתקדם המופעל באופן ביומטרי, שעולה אלפי שקלים, אולי יכול להתאים לבית יוקרתי הממוקם באזור מרובה פריצות, אך פחות יתאים לדירת חדר צנועה של סטודנט שהפרוטה לא בכיסו. 

 

אילו אתרים צריכים לדאוג במיוחד למערכת אבטחת מידע מתקדמת?

בהתאם לדוגמאות שהבאנו לעיל, עליכם לנסות להבין עד כמה עליכם להשקיע במערכת אבטחה מתקדמת. חשוב להבין כי ככל שהאבטחה מתקדמת יותר, כך מן הסתם העלות הבסיסית שלה גבוהה יותר בהתאמה. לנוחיותכם, הכנו עבורכם רשימה של מספר אתרים בהם ישנה חשיבות עליונה לדאוג למערכת אבטחה מתקדמת ואמינה במיוחד:

 

אתרים שמחזיקים נתונים פיננסיים ופרטים אישיים הנוגעים לחשבונות בנק, כרטיסי אשראי וכיוצא באלה – כל חנות מקוונת, המאפשרת לגולשים לרכוש מוצרים דרך האינטרנט, מחזיקה במידע אישי שיש לשמור מכל משמר. די באירוע חד פעמי של דליפת נתונים לגורם לא רצוי, בשביל לגרום להרס מוחלט ובלתי הפיך של מוניטין האתר, קחו זאת לתשומת לבכם. 

 

אתרים בעלי תכנים אידיאולוגיים – בשנים האחרונות יותר ויותר אתרי אינטרנט הוקמו במטרה לקדם אג'נדה כלשהי ותהייה זו אג'נדה פוליטית, אידיאולוגית ועוד. חדירה של גורמים עוינים לאתר עלולה לגרום לשיבוש המסרים המופיעים בו ואף להוביל להשבתת האתר מצד גורמים המתנגדים למסרים המופיעים בו. 

 

פרטים אישיים ורגישים אודות הגולשים – באתרים רבים מאוחסנים פרטי מידע אישיים שלאו דווקא קשורים לכסף, אך שחשיפתם עלולה לגרום לנזק גדול לא פחות לגולשים. דוגמה טובה לנזקים כאלו קיבלנו עת האקרים עלומי שם הצליחו לפרוץ למערכות המידע של חברת סוני בשנה האחרונה. גם כאן, בעלי האתרים הרגישים עלולים לאבד את כל המוניטין שצברו וכמובן שגם למצוא את עצמם חשופים לתביעות ענק מצד הגולשים שנתנו בהם אמון. 

 

לעבוד אך ורק מול מקצוענים

אין ספק שאת העיצוב של האתר, את הקידום שלו, את התכנים ואפילו את הכתיבה של הקודים הבסיסיים שלו ניתן להפקיד כיום גם בידי כוח אדם שאינו מיומן במיוחד ואפילו בידי נערים מוכשרים ואין בכך כל רע. עם זאת, אבטחת מידע לאתר היא כבר עסק למומחים בלבד ולפיכך דווקא בנושא הזה רצוי שלא לחסוך, אלא לפנות לחברה רצינית, שתוכל לייעץ לכם בנוגע לשיטת האבטחה האידיאלית עבור האתר שלכם באופן ספציפי ולתכנן עבורכם את הפתרון המושלם בהתאם לצרכים ולמסגרת התקציב שלכם באופן אישי. 

 
ליצירת קשר 03-5656428
*שם:
*מייל:
*טלפון:
*אתר:
פירוט:

 

שותף מוסמך של גוגל מומחה לקידום אתרים

מאמרים

שירותי החברה

קידום אתרים

פירסום בגוגל

שיווק ברשתות חברתיות

שיווק באינטרנט

מלקוחות החברה